Kontakt
Nowości
  • W związku z dynamicznym rozwojem naszej firmy poszukujemy ambitnych i zmotywowanych osób, które zasilą Zespół ARTGRANIT. Jeżeli poszukujesz zatrudnienia, to zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi ogłoszeniami o pracę, znajdującymi się w poniżej i dołącz do naszego Teamu. 

  • Zapraszamy firmy projektowe i wykonawcze do współpracy oraz udziału w systemie kompleksowej obsługi Klienta. Deklarujemy otwartość na inspirujące i ciekawe pomysły. Zapewniamy fachowość, doskonałą znajomość branży oraz służymy wieloletnim doświadczeniem, które z pewnością pozwoli nam wspólnie zrealizować niejedno interesujące zlecenie.

Łupek szarogłazowy

Budując dom warto postawić na ciekawe aranżacje nie tylko wnętrz, ale zadbać o wizerunek zewnętrzny w tym także otoczenia. Wykorzystując kamień naturalnego pochodzenia taki jak łupek szarogłazowy można stworzyć interesujący charakter domu i niepowtarzalny klimat działki czy ogrodu, który zachwyci nie tylko domowników, ale i gości.


Czym jest łupek szarogłazowy?


Szarogłaz to odmiana piaskowca, zwięzła skała osadowa, warstwowana. Oprócz kwarcu, ortoklazy i plagioklazy w swym składzie posiada okruchy skał krystalicznych. Wykorzystywany jako kamień ozdobny przez swój unikatowy charakter (warstwowanie), największy stopień podzielności płytowej, twardość i odporność na różne warunki atmosferyczne i barwę (szarości aż po czerń, miewa odcienie zieleni i brązu).W sprzedaży posiadamy produkty surowe oraz materiał cięty. Do wykorzystania na mury, ścieżki, schody, elewacje, krawężniki, tarasy, kaskady, elementy małej architektury, a także jako wypełniacz wolnych przestrzeni wokół roślin, opasek i tarasów (kora kamienna). Łupek szarogłazowy jest idealnym materiałem dekoracyjnym, jeśli zależy nam na uzyskaniu naturalnego charakteru otoczenia.


Zastosowanie łupków szarogłazowych - krótka charakterystyka:

  • Kamień murowy - grubość 2-6 cm, do budowy murów oporowych, warstwowych, elementów małej architektury, wydajność z 1t – 0,60 – 0, 85 m3.
  • Kamień ścieżkowy - grubość 4- 6cm, do wykładania ścieżek i chodników, wydajność 1t - około 10 m2.
  • Kamień elewacyjny - grubość 1-3 cm, do wykańczania zewnętrznych elewacji budynków, ogrodzeń, na podmurówki i tarasy, wydajność 1t – 25 m2.
  • Kamień płytowy - gr 4 - 10 cm, na płyty kaskadowe, chodniki ogrodowe, kładki, wydajność 1t – 8 – 9 m2
  • Bryły kamienne – naturalne bloki skalne o zróżnicowanej wielkości, wykorzystywane jako monolity lub góry w architekturze ogrodowej, także na skalniaki.
  • Materiał kamienny cięty (jednostronnie i czterostronnie), 2 – 5 cm, na mury warstwowe, oporowe, kominki, grille, elewacje.

Łupki szarogłazowe są wdzięcznym materiałem naturalnego pochodzenia, chętnie wykorzystywanym przez architektów i projektantów, a ich dodatkowym atutem jest to, że dobrze wyglądają w towarzystwie innych materiałów budowlanych.
Skorzystaj z naszej oferty, wykorzystaj łupki szarogłazowe, uruchom swoją wyobraźnie i twórz niezwykłe aranżacje w ogrodzie i na działce, a także nadając ciekawego charakteru elewacjom budynków. My ze swej strony oferujemy fachowość i znajomość branży popartą wieloletnim doświadczeniem oraz konkurencyjne ceny łupka szarogłazowego.

Sortuj wg:
Wszelkie prawa zastrzeżone