Kontakt
Nowości
  • W związku z dynamicznym rozwojem naszej firmy poszukujemy ambitnych i zmotywowanych osób, które zasilą Zespół ARTGRANIT. Jeżeli poszukujesz zatrudnienia, to zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi ogłoszeniami o pracę, znajdującymi się w poniżej i dołącz do naszego Teamu. 

  • Zapraszamy firmy projektowe i wykonawcze do współpracy oraz udziału w systemie kompleksowej obsługi Klienta. Deklarujemy otwartość na inspirujące i ciekawe pomysły. Zapewniamy fachowość, doskonałą znajomość branży oraz służymy wieloletnim doświadczeniem, które z pewnością pozwoli nam wspólnie zrealizować niejedno interesujące zlecenie.

Piaskowiec

 

Piaskowiec to jeden z najstarszych kamieni wykorzystywanych przez człowieka oraz wciąż jeden z najpopularniejszych kamieni naturalnych stosowanych do wykończenia domu i ogrodu. W kategoriach czysto pomiarowych parametry techniczne piaskowca są zbliżone do granitów. Może przyjmować formy klasyczne, jak i nowoczesne, a nawet artystyczne. To średnioziarnista, zwięzła skała osadowa, która powstała w wyniku scementowania ziaren kwarcu, miki, skaleni, okruchów innych skał oraz minerałów za sprawą spoiwa ilastego, wapiennego, krzemionkowego lub żelazistego.

W jakich postaciach dostępne są piaskowce?

W naszym zakładzie kamieniarskim wydobyte piaskowce przetwarzane są na różne elementy architektoniczne. Ich charakterystyczną cechą fizyczną jest łatwość jego obróbki, ponieważ tuż po wydobyciu bloki skalne, gdy są jeszcze wilgotne, odznaczają się miękkością, natomiast po wyschnięciu twardnieją. Dzięki temu jest bardzo uniwersalnym materiałem i można go stosować na wiele ciekawych sposobów. Ze skał pozyskanych w kamieniołomach wykonuje się płytki o określonych kształtach, najczęściej kwadratowych lub prostokątnych, ale nie tylko. Jako producent wyrobów z kamienia możemy zaproponować m.in.: kostki, kamienie murowe, kamienie ogrodowe, płyty, palisady, schody i parapety z piaskowca. Ponadto w ofercie mamy inne elementy budowlane i dekoracyjne, jak np. daszki, nakrywy, kolumny, obramowania okienne, słupki w ozdobnych kształtach, siedziska z piaskowca, kwietniki z piaskowca oraz różnego typu rzeźby. Wszystkie wyglądają bardzo efektownie i stylowo, a przy tym są trwałe i praktyczne w utrzymaniu. Warto zwrócić uwagę, że piaskowiec występuje w szerokiej palecie barw, ale najczęściej wykorzystywany jest żółty i czerwony, aby podkreślić niepowtarzalny charakter tego materiału. Dużym atutem piaskowca jest jego niejednorodność, co oznacza, że każdy wykonany z tego surowca element ma niepowtarzalny kolor i wzór, a jednocześnie równie dobre właściwości.

Niezwykła plastyczność materiału

Piaskowce są stosunkowo miękkie i proste w obróbce – szczególnie, gdy dokonujemy jej tuż po wydobyciu tego materiału. Natomiast po wyschnięciu staje się twardy. To właśnie te charakterystyczne cechy powodują, że jest on tak ceniony i stosowany w budownictwie od wieków.

Piaskowiec to różnobarwny materiał o szerokim zastosowaniu

Występuje w różnych barwach – poczynając od bieli, po żółć i szarość, a kończąc na czerwieni. Materiał ten jest wykorzystywany przede wszystkim w przemyśle materiałów budowlanych, w którym znajduje zastosowanie, jako znakomity materiał drogowy i zdobniczy. Warto podkreślić, że piaskowiec jest wyjątkowo ogniotrwały oraz kwasoodporny. Często stosowany przy elewacjach zewnętrznych, jak i wewnętrznych, posadzkach oraz kominkach.

Nasz piaskowiec produkowany w dolnośląskim mieście Strzegom pozwala osiągnąć wspaniałe rezultaty estetyczne i zachować doskonałe parametry techniczne. Zapraszamy do zapoznania się niezwykle bogatą ofertą wyrobów z piaskowca. Chętnie przygotujemy indywidualną wycenę z transportem na wybrany produkt.

Galeria
kostka_piaskowiec-1.jpg

Kostka z piaskowca

kamien_murowy_piaskowiec.jpg

Kamień murowy z piaskowca

kamien_ogrodowy_piaskowiec-1.jpg

Kamień ogrodowy z piaskowca

plyty_piaskowiec-2.jpg

Płyty z piaskowca

palisady_piaskowiec.jpg

Palisady z piaskowca

schody_piaskowiec.jpg

Schody z piaskowca

parapety_piaskowiec.jpg

Parapety z piaskowca

elementy_budowlane_piaskowiec.jpg

Elementy budowlane z piaskowca

kwietniki_piaskowiec-1.jpg

Kwietniki z piaskowca

galanteria_piaskowiec.jpg

Galanteria ogrodowa z piaskowca

  
Wszelkie prawa zastrzeżone