Artgranit > Poradniki > JAK CZYŚCIĆ I PIELĘGNOWAĆ PIASKOWIEC?

JAK CZYŚCIĆ I PIELĘGNOWAĆ PIASKOWIEC?

Pielęgnacja i czyszczenie piaskowca nie wymaga nadzwyczajnych środków oraz umiejętności. Warto więc zapoznać się z przygotowanym przez nas krótkim poradnikiem na ten temat, aby samemu móc być w stanie odpowiednio zadbać o wygląd i nie uszkodzić jego powierzchni.

Od czego zacząć czyszczenie piaskowca?

Pierwsze nasuwające się pytanie – dotyczące tego problemu – wiąże się z wyborem odpowiedniej metody oraz środków czystości, uzależnionych od stopnia zabrudzenia naszego kamienia.

Drobne zabrudzenia piaskowca

Przy drobnych zabrudzeniach powinniśmy użyć twardej i mocnej szczotki. Czyścimy bez użycia wody.

Mocny brud i plamy

Jeżeli na naszym kamieniu pojawiły się większe i mocniejsze zabrudzenia, to oprócz wspomnianej już szczotki, zalecamy wykorzystanie ciepłej wody oraz detergentu lub też przy użyciu kawałka piaskowca i wody, przy pomocy których możemy zeszlifować brud z powierzchni.

Co robić jeśli pojawi się zielony nalot?

Natomiast jeżeli na piaskowcu pojawił się zielony nalot to znak, że należy wykorzystać środki przeciwko grzybom oraz porostom lub odpowiednie impregnaty, które starannie nanosimy pędzlem na całej powierzchni powstałej naleciałości.

Jak czyścić intensywne zabrudzenia kamień piaskowca?

W sytuacji pojawienia się intensywnych zabrudzeń można wykorzystać specjalistyczne urządzenie do mycia powierzchni kamiennej pod ciśnieniem. Warto jednak pamiętać, aby strumień wody nie był za mocny i nie znajdował się za blisko czyszczonego materiału, gdyż istnieje ryzyko trwałego uszkodzenia piaskowca.

Piaskowanie

Szczególnie silne zabrudzenia piaskowca, w tym czarne naloty, możemy sprawnie usunąć dzięki piaskowaniu. Metoda ta polega na wykorzystaniu w procesie czyszczenia sprężonego powietrza, które wzbogacone jest obecnością drobnoziarnistego piasku. Tego rodzaju prace warto jednak zlecić profesjonalnej i wyspecjalizowanej firmie.

W razie jakichkolwiek pytań bądź też wątpliwości mogą się Państwo śmiało do nas zwrócić – służymy fachową radą i pomocą. Zachęcamy również do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą, w której znajdziecie m.in. kamień ogrodowy z piaskowca oraz płyty z piaskowca!

Udostępnij

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • Zarejestruj się
Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.