Jedną z najważniejszych zalet granitu jest jego ogromna trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Cenimy ten kamień naturalny także za jego niepowtarzalne właściwości estetyczne, dzięki którym każde pomieszczenie wyłożone granitem wygląda olśniewająco.
Pozostałe specyfiki czyszczące – stosowane np. przy pielęgnacji podłogi ceramicznej – mogą uszkodzić strukturze Twojego kamienia, gdyż granit posiada inne właściwości niż glazura. Alternatywą dla specjalistycznych środków pielęgnacyjnych dedykowanych dla podłoża granitowego może być ciepła woda z minimalnym dodatkiem płynu do mycia naczyń.
Krok 1 – zastosowanie detergentu.
Zalecamy krótkie i delikatne pociągnięcia mopem po powierzchni podłóg granitowych, który zamoczony został wcześniej w wiaderku wypełnionym specjalistycznym detergentem.
Krok 2 – spłukiwanie detergentu z podłogi granitowej.
Następnie opróżnij wiadro i napełnij je tym razem zimną wodą – nie dodawaj jednak środków czystości – i umyj swoją podłogę granitową raz jeszcze, tak aby usunąć z jej powierzchni resztki detergentu.
Krok 3 – wypoleruj i nadaj jej blask.
Przy użyciu suchej i czystej szmatki starannie wypoleruj Twoją podłogę granitową. Dzięki czemu przywrócisz jej blask. Nie dopuść, aby granitowa powierzchnia wyschła sama, gdyż pojawią się na niej nieciekawie wyglądające zacieki.
Jeśli na Twojej podłodze granitowej pojawi się brud lub też rysy, to należy przy użyciu szmatki wykonanej z mikrofibry nasączyć ją niewielką ilością wody i detergentu do mycia granitu. Zwróć uwagę, aby środek ten posiadał neutralne PH.
Poniżej opisaliśmy cały proces czyszczenia w paru prostych krokach:
Krok 1 – zmywanie plam.
Zmyj plamę z granitu, przesuwając szmatką po jej powierzchni w ruchu pionowym – nigdy nie wykonuj ruchu kolistego! Nie używaj szorstkich szczotek czy innych narzędzi o tego typu strukturze.
Krok 2 – zapoznaj się z instrukcją bezpieczeństwa!
Uważnie czytaj instrukcje i wytyczne wskazywane przez producenta, które dotyczą bezpieczeństwa danego detergentu.
Krok 3 – przeprowadź test na niewielkiej powierzchni granitu!
Dla pewności wykonaj przed właściwym myciem test detergentu, który chcesz zastosować.
Aby zminimalizować zagrożenie pojawienia się na Twojej podłodze granitowej szpecących zadrapań czy stałych zanieczyszczeń, to namawiamy do regularnej dbałości o nią. Oprócz tego staraj się zabezpieczyć Twoje granitowe podłoże, umieszczając np. wycieraczkę przy drzwiach, gumową matę lub też podkładkę, dzięki czemu zmniejszysz ryzyko uszkodzenia.
Granit to wyjątkowo elegancki, dekoracyjny, a przede wszystkim trwały kamień, ceniony nie tylko za swój niepowtarzalny wygląd, ale także ze względu na jego niezwykłe cechy. Zalety tego materiału naturalnego sprawiają, że bardzo często wykorzystuje się go w budownictwie oraz przy wyposażaniu wnętrz. Dlaczego warto zdecydować się na blat granitowy do kuchni? Dzięki swojemu działaniu antybakteryjnemu, granit doskonale sprawdza […]
Spis treści: Układanie kostki granitowej – najważniejsze jest podłoże Obramowanie Podkład pod kostkę granitową Jak ułożyć kostkę granitową? Istnieją różne sposoby układania kostki granitowej. Niezależnie od tego, do czego chcemy wykorzystać naszą kostkę i jaką techniką będziemy ją układać, zawsze pierwszym niezbędnym krokiem jest przygotowanie nawierzchni pod kostkę. W tym wpisie dowiesz się, jak układać kostkę […]