Artgranit > Poradniki > Schody z granitu – co musisz o nich wiedzieć?
schody granitowe wewnętrzne

Schody z granitu – co musisz o nich wiedzieć?

Schody granitowe w domu to piękny dodatek, który bez wątpienia nadaje inwestycji uroku. Co dodatkowo istotne, mogą być one zamontowane nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz. Z czego to wynika, a także dlaczego warto zdecydować się na schody właśnie z tego surowca? Serdecznie zachęcamy do lektury i poznania szczegółowych informacji na ich temat.

Spis treści

  1. Schody granitowe wewnętrzne, czyli piękna, naturalna ozdoba
  2. Schody zewnętrzne z granitu idealne do polskich warunków
  3. Jak dobrać schody granitowe do domu?
    1. Montaż w praktyce

Schody granitowe wewnętrzne, czyli piękna, naturalna ozdoba

Granit jest kamieniem naturalnym o szczególnych właściwościach. Przede wszystkim jest bardzo trwały, a także niepodatny na porysowania w związku z codziennym użytkowaniem, jak ma to miejsce choćby w przypadku drewna. Wewnętrzne schody z granitu są też łatwe jeśli chodzi o czyszczenie i zabiegi pielęgnacyjne. Tak naprawdę do tego celu wystarcza miękka zmiotka, a także płyn do granitu, który jest bardzo wydajnym produktem.

Schody granitowe doskonale nadają się więc do domu, jednak nie tylko ze względu na praktyczność, ale również ich piękno. Dostępne są bowiem w wielu różnych kolorach i wzorach. Również dlatego można z łatwością dopasować je do stylu nowoczesnego urządzania wnętrz, ale i bardziej klasycznego. Dzięki temu prezentują się wyjątkowo i stanowią prawdziwą ozdobę wnętrza.

Z naszego bloga dowiesz się również, jakie są konkretne zalety granitu oraz co jeszcze sprawia, że warto wybrać różne elementy wykończeniowe z tego materiału.

schody granitowe w domu

Schody zewnętrzne z granitu idealne do polskich warunków

Granit to także idealny materiał wszędzie tam, gdzie panują trudne warunki. Wysokie temperatury latem i ujemne zimą? Kamień ten nie niszczeje pod ich wpływem, co sprawia, że doskonale sprawdzi się również na zewnątrz. Granitowe schody wewnętrzne to jednak ponownie estetyka. Sprawia to, że dodadzą one uroku każdej inwestycji, niezależnie od jej specyfiki.

Inne ich zalety, które przemawiają za zastosowaniem na zewnątrz to:

Jak dobrać schody granitowe do domu?

Oczywiście ogromne znaczenie dla inwestorów ma wygląd schodów granitowych w domu. W jaki sposób go dobrać? Tak naprawdę zależy to przede wszystkim od preferencji inwestorów, którzy mają oczywiście różne gusta. Takie schody mogą się bowiem zarówno odróżniać, jak i stanowić spójny element inwestycji. Wybór nie należy jednak do łatwych, są one bowiem dostępne w wielu różnych kolorach. Sprawia to, że możliwości w zakresie dopasowania są naprawdę szerokie.

Przekonał Cię pomysł posiadania schodów granitowych w domu? Z naszego bloga dowiesz się też, jak odróżnić granit chiński od polskiego.

schody granitowe zewnętrzne

Montaż w praktyce

Oczywiście niemniej istotny jest prawidłowy montaż takich schodów, który wpływa na efekt finalny. Ogromne znaczenie ma zwłaszcza to, aby zostały one odpowiednio wymierzone, a później sam kamień w perfekcyjny sposób docięty. W przeciwnym bowiem razie mogą pojawić się nieestetyczne nierówności, które zepsują finalny efekt. Istotna jest dodatkowo spoina, która powinna mieć około 4 mm i następnie być wypełniona fugą. Przy schodach zewnętrznych musi być ona oczywiście mrozoodporna, ale i elastyczna.

Schody granitowe wewnętrzne i zewnętrzne to piękne oraz solidne elementy wykończeniowe do domu. Choć zazwyczaj są nieco droższe od innych materiałów, to ich wytrzymałość – gwarantowana na lata – sprawia, że zdecydowanie warto w nie zainwestować. Tym samym dom zyska charakteru i z pewnością będzie budził jeszcze większy zachwyt.

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.